Detské masáže - kurz

Príďte sa naučiť nežne masírovať svoje dieťatko, aby ste svojím dotykom pomohli.

5 hodinový kurz. Cena 70 eur, v cene tlačený materiál, olej.

iaim logo

Pretože dotyk je prvým zmyslom, ktorý sa vyvíja v maternici a je posledným zmyslom, ktorý nás opúšťa, keď zomierame. Akýkoľvek dotyk v dobrej vôli je zázrak a má obrovskú moc. Pri masáži je o to účinnejší, že je uvedomelý a cielený, s plnou pozornosťou. Je to čas, kedy sú rodič aj dieťa 100% prítomní, komunikácia medzi nimi nadobúda nový rozmer. Ide o prejav rešpektu dieťatku, kedy ono vníma, že jeho priania a prejavy sú pre nás dôležité a že je akceptované také, aké je, bez hodnotenia. Masáž od útleho veku, pokiaľ pretrváva roky, skutočne má vplyv na utváranie a kvalitu rodinných vzťahov, a to aj v náročnejších obdobiach. Hlavným cieľom kurzu je priviesť rodičov k tomu, aby prijali masáž dieťatka ako prirodzenú súčasť spoločne tráveného času a životného štýlu.

Príďte sa naučiť nežne masírovať svoje dieťatko, aby ste svojím dotykom pomohli:

– zlepšiť jeho spánok a trávenie

– zrelaxovať telíčko, prekonať bolesť

– stimulovať zdravý vývin, imunitu a prospievanie

– lepšie rozpoznať nálady a prehĺbiť citovú väzbu

Kurzom Vás bude sprevádzať Stanislava Bachratá, lektorka masáží dojčiat IAIM, dula, mama 3 detí, zastánkyňa nosenia a vzťahovej výchovy.

Kurz je určený pre bábätká vo veku cca 6 týždňov až 11 mesiacov, koncipovaný je ako 5-týždňový, stretávať sa budeme 1x týždenne na cca 1 hodinu. Ide o uzavretú skupinu, zvažte prosím preto zodpovedne Vaše časové možnosti, aby ste mohli absoľvovať kompletný kurz.

So sebou si treba priniesť dečku, látkovú plienočku, podložku pod bábätko, ev. hračku pre deti staršie ako 3 mes. Pokiaľ máte, tak aj bábiku vo veľkosti bábätka pre prípad, že by Vaše dieťatko spinkalo. Nejaké bábiky budeme mať na zapožičanie.

Vítaní sú aj oteckovia, jeden z Vás môže pracovať s bábikou, druhý s dieťatkom.