Pilates

Prinášame vám cvičenia pilates pre tehotné, aj pre ženy po pôrode.

Pilates hodiny pre tehotné ženy od 12 týždňa tehotenstva

popôrodné cvičenia pilates vhodné od 6 týždňa po pôrode

Cena kurzu je 60 eur (8 hodín)

Skupinka cvičí 2 krát do týždňa, stretnutia vedie certifikovaný fyzioterapeut – Elisabet Soto

Metóda Pilates je metóda posturálnej korekcie a stability tela, ktorá je založená na práci core(stred tela) a statických svalov. Čo to znamená? Keď robíme naše každodenné činnosti a hýbeme končatinami s nedostatočne vypracovanými brušnými svalmi a panvovou stabilitou, chrbát nám kompenzuje naše pohyby a preťažuje sa. Vďaka relaxínu (hormón uvoľňovaný počas tehotenstva, ktorý uľahčuje pôrod) a fyziologickým zmenám v tele počas tehotenstva, je náš chrbát obzvlášť nestabilný a zraniteľný, tak v tehotenstve, ako aj po pôrode. 

S metódou Pilates budeme pracovať na tejto stabilite, predchádzaniu úrazom a zabezpečeniu zdravia chrbta. Okrem toho do programu Pilates pre tehotné ženy pridávame cviky na podporu cirkulácie krvi a zabráneniu kŕčov, opuchu nôh a cievnym problémom. Budeme tiež pracovať na pružnosti bokov a panvových kĺbov, aby sme podporili pôrod, a budeme spevňovať panvové dno, aby sa zabránilo natrhnutiam a poškodeniu. Vhodné pre tehotné ženy od 12 týždňa.

V popôrodnom cvičení Pilates, možnom až od šiesteho týždňa po pôrode, prevychováme držanie tela, aby sa vrátilo do normálu. Budeme pracovať na obnovení stability chrbtice a panvového dna, aby sa obnovilo vhodné svalové napätie. Každé sedenie zakončíme relaxačnými cvičeniami. 

Naše skupiny zamerané na Pilates sú malé, majú maximálne 7 členov, čo umožňuje opraviť a prispôsobiť každé cvičenie individualizovaným spôsobom. Sedenia vedie certifikovaný fyzioterapeut – Elisabet Soto. Okrem toho ponúkame aj individuálne stretnutia pilates pre ženy, ktoré majú akúkoľvek patológiu alebo bolesť.

Čo si priniesť na hodinu? Vlastnú podložku a malú podušku. Samozrejme tiež pohodlné oblečenie a dobrú náladu. Tešíme sa na vás.

Cena kurzu je 60 eur (8 hodín)

Skupinka cvičí 2 krát do týždňa, stretnutia vedie certifikovaný fyzioterapeut – Elisabet Soto