Cyklus predpôrodnej prípravy

Naše deti sú jedinečné, nech je ich príchod slávnosťou, nie rutinou! 

Čakám vytúžené dieťa – chcem, aby bol aj jeho príchod výnimočný!

Pripravili sme pre Vás cyklus prednášok, cvičení a relaxácii v priateľskej atmosfére, v ktorej sa dozviete, čo sa v brušku ženy odohráva. Oboznámime Vás s fyziológiou pôrodu, naučíte sa pripraviť na pôrod, ktorý Vás nebude stresovať a na ktorý sa budete tešiť a dokonca si ho môžete užiť.

Prednáša: RNDr. PaedDr. Jana Špajdelová, PhD.

Vysokoškolská pedagogička, absolventka kurzu hypnopôrod – pôrod bez bolesti, mama 4-ročnej Emky, sympatizantka kontaktného rodičovstva a vzťahovej výchovy, vyzdvihuje prínos dojčenia pre zdravý psychický a samozrejme fyzický vývin dieťaťa. Zaoberá sa významom zdravej výživy, fytoterapiou, tradičnou čínskou medicínou a mnohým ďalším… 

Pre koho je kurz určený

Kurz je koncipovaný tak, aby budúce mamičky a oteckov oboznámil s vývinom ich dieťatka v maternici, naučil mamičky efektívne oddychovať a fungovať počas tehotenstva tak, aby sa pri každom kroku a pohybe nemuseli obávať o svoju ratolesť, aby sa naučili cviky a triky, ktoré im pomôžu uvoľniť napätie v tele. Zarelaxujeme si spoločne a naučíme sa pozitívne naladiť vďaka riadeným meditáciám. Oboznámime sa s vyvrcholením tehotenstva – čo sa deje s telom matky a dieťatkom – ako fyziologicky prebieha pôrod – lebo najviac sa bojíme neznámeho. Povieme si o význame prirodzeného pôrodu – aký to má prínos pre matku, ale hlavne pre dieťatko.

Kurz odporúčame absolvovať vo dvojici, radi privítame aj budúcich oteckov. Na kurze odznie veľa informácii, o ktorých sa môžete spoločne ako budúci rodičia porozprávať, prípadne Vaše otázky môžeme prekonzultovať priamo na kurze. Zároveň na kurze máte priestor na otázky, vítané sú aj rôzne kontroverzné alebo sporné otázky – môžeme spoločne diskutovať. Samozrejme, budúci oteckovia sú často veľmi zaneprázdnení, ale postupne to bude len a len ťažšie s ďalším človiečikom na palube  a uvidíte, že oceníte čas, ktorý ste si venovali ešte ako pár, aby ste sa pripravili na zmenu Vašej rodinnej situácie. Je to aj čas, kedy sa môžete spoločne naladiť na to, čo bude budúca mamička očakávať od pôrodu.

Na kurze si vyskúšame zaujímavé uvoľňovacie cviky, povieme si o cvikoch pri samotnom pôrode, ktoré môžu priniesť úľavu a uvoľnenie ale aj o tých, ktoré nám môžu povzbudiť a urýchliť pôrod. Povieme si pár slov o aromaterapii a trochu sa pohráme s „vôňami“. Priblížime a vyskúšame si aj tejping a povieme si o mnohých iných zaujímavostiach.
Kurz si nenechávajte na „poslednú chvíľu“, kurz je najlepšie absolvovať niekedy v strede tehotenstva, aby ste mali dostatok času a hlavne síl prebádať informácie, ktoré sa na kurze dozviete, lebo v posledných týždňoch tehotenstva už je zväčša mamina najradšej len doma. Navyše je to kurz na princípe rodenia pomocou „hypno-pôrodu“ (pomocou riadených relaxácií, resp. autogénneho tréningu Vás naučíme uvoľniť sa) a to je potrebné istý čas doma precvičovať, aby sa dosiahol maximálny efekt.

Cyklus predpôrodnej prípravy

75
  • dve 4,5 hodinové stretnutia
  • August 9.-10.8.2019
  • September 28.-29.9.2019
  • možnosť účasti otecka (30eur)
Close Menu