MamaPapa koučing

Stať sa maminou a tatinom môže byť krásna cesta, ktorá so sebou prináša rôzne životné výzvy.

Pre maminy aj oteckov

Koučing vám môže pomôcť lepšie zvládať náročné obdobia

Ako môže individuálny koučing pomôcť?

Stať sa maminou a tatinom môže byť krásna cesta, ktorá so sebou prináša rôzne životné výzvy. Nová identita, nový svet plienok, mliečka, príkrmov, detských chorôb, bezsenných nocí, konfliktov, dobrodružstiev, plno radosti, lásky, a to bez prestávky. Častokrát pociťujeme predtým nepoznaný tlak, neistotu z obrovskej zmeny, strácame staré priateľstvá, nachádzame nové, vzťah s partnerom alebo partnerkou naberá inú dynamiku, dieťatko rastie, vyvíja sa a my máme rôzne pochybnosti, otázky a očakávania:

  1. Mám sa vrátiť do zamestnania?
  2. Ako zvládnuť pocit nedokonalosti?
  3. Mám rozbehnúť vlastné podnikanie?
  4. Ako ustáť očakávania okolia?
  5. Mám sa rozísť?
  6. Ako nabrať stratenú energiu a rozhýbať sa?
  7. Ako sa zbaviť napätia?

Verím, že práve koučing môže maminám, a tiež tatinom, pomôcť nájsť si priestor na seba, uvoľniť sa, “upratať si v hlave”, spoznať sa hlbšie, objaviť vlastné odpovede, riešenia a vytvoriť si taký život, po akom túžia. Koučing Vám môže pomôcť lepšie zvládať náročné obdobia, prehĺbiť dôveru vo vašich vzťahoch a hlbšie porozumieť Vášmu i detskému svetu.

Koučing je dôverný rozhovor, v ktorom spoločne hľadáme cestu k cieľu. Pozeráme sa na veci z rôznych uhlov, zameriavame sa na podporu vnímania Vašich vlastných zdrojov, odkrývanie presvedčení, hlbokej motivácie a transformáciu.

Som certifikovaná BCTC koučka a tiež mamina. Budem držať Váš priestor počas cesty za Vašími cieľmi a snami. Každý máme kľúč k odomknutiu svojho potenciálu a vyriešeniu životných výziev v sebe, treba sa len pýtať tie správne otázky. Pri koučovacích stretnutiach sa riadim Etickým kódexom ICF

Očakávajte počúvanie, zvedavosť, otázky, ktoré Vás prinútia zamyslieť sa a reflexiu.

Ako môže vyzerať štruktúra 1 koučovacieho rozhovoru?

Krok 1: Dajte si kávičku alebo čajík a zmapujte sa

Vytvoríme si mapu Vašej súčasnej reality, s čím prichádzate. Aký život chcete mať, ako budete vedieť, že ste ho dosiahli? Aký je Váš dlhodobý a krátkodobý cieľ? Reflektujte: čo treba k dosiahnutiu Vášho cieľa?

Krok 2: Objavujte sa so zvedavosťou a ohľaduplne

Aká je Vaša hlboká motivácia, hodnoty, presvedčenia. Ktoré z nich Vám slúžia, a ktoré naopak škodia? Kde ste teraz a čo chcete dosiahnuť? Čo všetko môžete? Ako na to?

Krok 3. Oslavujte úspechy

Uznajte pokrok, ktorý ste urobili! Všimnite si, kde ste boli na začiatku cesty a kde ste teraz. Oslávte, prijmite svoje úspechy a odmeňte sa!

Krok 4. Pridajte sa do komunity

Pridajte sa do komunity spoločne naladených mamín a tatinov a inšpirujte sa navzájom.

Koučovanie stojí na vedeckých základoch z oblasti neurovied a teórie rozhodovania. – Biznis koučing kurz, Copyright: Zuzana Karpinská a Denisa Kmecová, 2014 – 2021

„Naša myseľ nie je pasívnym pozorovateľom našej reality, naopak, fyzickú realitu mení.” Alia Crum, asistentka profesora psychológie a riaditeľka Stanford Mind and Body Lab.

 

Prečo maminy aj oteckovia?

Individuálny koučing poskytujem zvlášť pre mamy, a tiež zvlášť, pre oteckov, pretože príchod dieťatka zmení život obom rodičom, v prípade, že ste na to dvaja. Každému prináša iné otázky, vynárajú sa pochybnosti, výzvy a verím, že koučing môže pomôcť utriediť si priority, myšlienky, vrátiť sa do seba a počúvať sa, držať sa v tom, čo naozaj chceme.

Čo povedali moje klientky a klienti?

Koučing so Svetli mi pomohol utriediť myšlienky a trefnými otázkami sme sa dokázali dostať ku koreňu veci. Dokázali sme problém zadefinovať a tým pádom prísť na riešenie, ktoré bolo treba urobiť. Častokrát sa zo situácii a vlastných myšlienok neviem vymotať a kladiem si na mentálnej úrovni do cesty zbytočné prekážky. Vďaka koučingu sa mi vyjasnilo, prekážky boli pomenované a tak sa s nimi dalo lepšie pracovať. Super bol tiež deadline na adresovanie problému, ktorý sme riešili, nemohla som sa z toho vykrútiť. V konečnom dôsledku to prispelo k tomu, že som sa dokázala opýtať nepríjemnú otázku a dostať sa k odpovedi = riešeniu rýchlejšie a jednoduchšie. – Mirka, Šípkové

 

Koučing v podaní Svetlany, je ako rozhovor s priateľom, ktorému môžete povedať čokoľvek. A je to také prirodzené, ako natrieť si chlieb maslom. Táto empaticka a zmysluplná žena podnieti vašu zvedavosť, nasmeruje vaše myšlienky smerom, ktorým by sa inak asi nevybrali a navedie vás k riešeniu malých i veľkých problémov. Riešenie, je častokrát len o uhle pohľadu a Svetlana vie, akým smerom sa pozerať… No a potom už to ide ako po masle. Aspoň raz za život odporúčam vyskúšať koučing každému. Možno zo zvedavosti, možno s cieľom hľadať riešenia. Rozhodne to zmení váš pohľad na svet, na život, na seba samých. – Andrea, Sydney

 

Zo začiatku som išiel na koučing len na ,,skúšku”, lebo som potreboval upratať myšlienky. Svetlanka mi pomohla vecne pomenovať a usporiadať myšlienky a stanoviť ciele, ktoré mi pomáhajú napredovať omnoho rýchlejšie, ako keby som to mal spraviť sám. Vždy si môžem vybrať tému, ktorá má aktuálne najviac trápi/zaujima a vždy odchádzam s úsmevom, pretože mám všetko pekne zadefinované a viem, kam sa ďalej pohnúť. Odporúčam každému, kto si chce ,,upratať” vo svojom živote a nevie, ako a kam sa ďalej pohnúť. – Filip, Modra