Ako si vybrať u nás ten správny kurz?

Pripravili sme pre vás malú pomôcku, ako si vybrať správny kurz pre vás a pre vaše dieťatko. Stačí, ak pôjdete smerom dolu a nájdete všetko, čo vám pre vášho drobca v jeho veku môžeme ponúknuť. Kliknutím na kurz sa o ňom dozviete viac…

Skôr ako sa stanete rodičom

Už viete, že čakáte dieťatko? Už vtedy u nás môžete začať navštevovať kurzy...

Predpôrodná príprava

Všetko dôležité, čo potrebujete vedieť skôr, kým príde dieťatko na svet. Viac informácií na poa.sk

Na káve so psychologičkou

Sedenia s psychologičkou na rôzne zaujímavé témy, ktoré trápia všetkých rodičov... aktuálne sú sedenia online. Viac na odetoch.sk

Pilates pre tehotné

Aktuálne nedostupné

Dieťatko sa narodilo

Na kurzy sa môžete prihlásiť s dieťatkom od 3 mesiacov. Dovtedy vám vieme ponúknuť individuálne stretnutia.

Tu to všetko ešte len začne 🙂

Pri zaraďovaní do kurzov Baby Balance Mini je rozhodujúci pohybový prejav dieťaťa.

Bábätko sa dokáže samo/nedokáže pretočiť z chrbátika na bruško. Na brušku leží v prvom vzpriamení- na predlaktí. Nepohybuje sa v priestore.

3 mesiace
Baby Balance Mini1

V mikro skupinkách, pod vedením odborne školeného lektora Baby Balance, sa budete mať možnosť zrozumiteľnou a zážitkovou formou oboznámiť s postupnosťou vývinu vášho dieťatka, jej možnými úskaliami a potenciálom.

Bábätko sa pretáča, točí sa na bruchu okolo osi (pivotuje), plazí sa, kolienka podsúva pod bruško, ešte nelozí t.j. “neštvornožkuje”

5-6 mesiacov
Baby Balance Mini2

V skupinkách, pod vedením odborne školeného lektora Baby Balance, sa budete mať možnosť zrozumiteľnou a zážitkovou formou zoznámiť s postupnosťou vývinu vášho dieťatka, jej možnými úskaliami a potenciálom.

Kurz znakovania

Od 6 mesiacov môžete s dieťatkom u nás začať aj znakovať. Až do veku, kedy dieťatko nezačne rozprávať. Zaoberáme sa jednoduchými pohybmi a gestami, ktoré môžu bábätká využiť ku komunikácii ešte predtým, než začnú rozprávať.

Od 6 mesiacov

Ďalší míľnik je približne v deviatom mesiaci. Bábätko lozí, stavia sa s oporou, chodí popri opore.

9 mesiacov
Baby Balance Mini3

V podnetnom a veselom prostredí sa stretávajú rodičia a detičky pod vedením odborne školeného lektora Baby Balance. Vy rodičia, získate zrozumiteľnou a zážitkovou formou informácie o postupnosti vývinu vášho dieťatka, jej možnými úskaliami a potenciálom. A vaše detičky sa dostanú do bezprostredného kontaktu s rovesníkmi, ktorí bývajú pre ne zdrojom nenahraditeľnej stimulácie. Umožníte im prežiť s vami prvé skúsenosti so socializáciou v novej sociálnej skupine.

Máme prvé narodeniny

Dieťatko sa stavia s oporou, stavia sa bez opory, chodí popri opore, samostatná chôdza.

1 rok

Od 12 mesiacov zaraďujeme detičky do kurzov podľa veku. Pre jednu vekovú kategóriu môže byť v ponuke viacero rôznych kurzov, ktoré sa líšia svojou náplňou. Stačí si vybrať ten, ktorý sa vám najviac páči.

Baby Balance Mini/Explorer

V tejto skupinke sú zaradené detičky loziace, chodiace pri opore aj tie, ktoré si užívajú prvé samostatné krôčiky vo voľnom priestore. Všetky majú spoločné to, že prežívajú úžasný pohybový boom. Sú fascinované vlastnou schopnosťou realizovať neobmedzený pohyb v priestore. Radi im tento zážitok podporíme. Zároveň ich budeme viesť pomaličky prostredníctvom rôznych hier a vhodných pomôcok k rozvíjaniu ostatných oblastí vývinu. Toto všetko prebieha za aktívnej účasti rodiča, teda dochádza k prehlbovaniu vzťahov na základe pozitívnych zážitkov.

Od 12 do 14 mesiacov
Baby Balance Explorer 1

Primerané striedanie cvičení, hier a činností, ktoré vyhovuje charakteru detičiek v tomto období, kedy majú chuť skúmať a objavovať na vlastných nožičkách celý svet. Cieľom je postupná stabilizácia na individuálnej aj skupinovej báze, viditeľná vo výslednej spolupráci a integrácii v rámci skupiny. Stále je potrebná úzka spolupráca s rodičom, ktorá je pre dieťa veľmi motivujúca. Rodič je vzor.

Od 15 do 17 mesiacov
Baby Balance Explorer 2

Dieťatko v tomto veku dokáže v omnoho väčšej miere spolupracovať s rovesníkmi a lektorom v skupinke. Jeho sociálizácia sa stabilizovala. Povzbudzujeme ho k samostatnosti, mnohé činnosti už zvláda bez podpory rodiča, ktorý je mu ale stále na blízku v prípade potreby.

Od 18 do 25 mesiacov
Tanči, tanči!

Počas kurzu sa zabavíme a zatancujeme si na piesne rôznych žánrov – od pôvodných ľudových piesní, cez modernú hudbu až po súčasnú tvorbu pre deti. Popri tom si zaskáčeme, zacvičíme a zahráme sa rôzne pohybové hry. Deti budú taktiež zlepšovať svoje pohybové schopnosti na gymnastickej a prekážkovej dráhe.

Od 2 do 4 rokov
Baby Balance Junior

Hlavným cieľom projektu Baby Balance je príprava na vstup do materskej školy tak, aby adaptácia pri tomto významnom a samostatnom kroku do života čo najmenej “bolela”. To je hlavnou náplňou kategórie Junior synchrónne s vyššou pohybovou náročnosťou. Okrem cvičenia s vlastným telíčkom a množstvom pomôcok sa stretávame s prvým učením rôznych zaujímavých tém, vlastnou prezentáciou, pomocou iných kamarátov, samostatnou prácou, a pod.

Od 26 do 39 mesiacov
Pohyb hrou 3+

Pohyb hrou je kurz pre deti, ktorý sme postavili inak. Spolu s deťmi, ktoré sa stali čerstvými škôlkarmi, cvičia aj rodičia. Aby nemali po celom dni v škôlke pocit, že ich chcete niekam odložiť a mohli ste si užiť spoločné chvíle aktívne a v pohybe.

Od 3 do 4 rokov
Pohyb hrou 4+

Pohyb hrou 4+ je pohybový kurz pre detičky od 4 rokov. Cvičia už viac menej samostatne, len občas na niektoré aktivity prizveme aj rodičov. Aby ste sa mohli aj spolu zabaviť 🙂

Od 4 do 5 rokov
Celý rozvrh

Kompletný rozvrh pre aktuálny semester nájdete tu.

Časté otázky a časté odpovede...

Ak už máš kurz vybraný, stačí si v našom rozvrhu vybrať vhodný termín. Následne kliknutím na termín sa ti zobrazí registračný formulár. Ten stačí vyplniť, odoslať a to je všetko… 

Priamo v rozvrhu zobrazujeme obsadenosť kurzov. Rozvrh je napojený na náš systém, takže všetko vidíte hneď online.

Ak viete, že sa nemôžete dostaviť na hodinu, je potrebné sa z nej odhlásiť cez sekciu Dochádzka deň vopred do 20:00. V prípade, že sa choroba u dieťatka objaví až ráno pred kurzom, zavolajte nám, alebo pošlite SMS na 0908168954. Cez Dochádzku si tiež môžete vybrať hodinu, v ktorej si zameškanú nahradíte. Hodiny si viete preniesť aj do nasledujúceho semestra a vyčerpať ich v priebehu 180 dní od ich odhlásenia.

Na cvičenie je vhodné pohodlné a športové oblečenie pre dieťa aj sprievodnú osobu, ktoré vám nebráni v pohybe pri cvičení.
Nevhodné je oblečenie z pevných nepoddajných materiálov (rifle, menšestráky a pod.) Odporúčame legíny, tepláčiky, pančušky a pod.

Pre deti EXPLORER, JUNIOR a Phub Hrou sú vhodné cvičky, sandále, papuče, tenisky alebo protišmykové ponožky. Je dôležité, aby deti mali možnosť vyzuť sa na boso.

Nič špeciálne nepotrebujete, nezabudnite hlavne dieťa, vodu vám dáme, pre najmenšie detičky vezmite aj jednu čistú plienku… a zoberte aj dobrú náladu 🙂

Pri cvičení s dieťatkom sa zapotíte. Počítajte s tým, že budeme pracovať na zemi, v stoji, v ľahu. Príďte v pohodlnom, skôr športovom oblečení. Pre bábätko nič špeciálne nepotrebujete, prineste mu len vlastnú látkovú plienku, ale aj na prevádzke ich máme k dispozícii. Dojčiť môžete bábätko aj počas cvičenia.

Cvičíme v dvoch priestoroch v Trnave – BC Aquapolis na Piešťanskej ulici a v OC MAX na ul Ferka Urbánka… oba nájdete v našich kontakcoch. Mapa je TU.

Členské sa platí na celý semester a jeho výška je určená podľa počtu cvičení v danom semestri. Výška členského na aktuálny semester je uvedená pri registrácii kurzu. Spôsob úhrady členského Vám príde email, v ktorom budú aj pokyny k platbe. Nakoľko u nás prebieha aj kopec kurzov a prednášok externých lektorov, platí sa vždy podľa vybraného kurzu.

Áno sú… riadime sa vždy aktuálnymi nariadeniami UVZSR. Tu ich neprepisujeme každý týždeň ako sa menia, ale lektorka vám vždy povie, aké opatrenia treba dodržiavať.

Ak máš ďalšie otázky, sme tu pre teba. Napíš nám do formuláru nižšie v pätičke, alebo na FB. Poprípade volaj… radi odpovieme na všetko.

Stále ste si nevybrali? Zavolajte nám na 0908168954 alebo nám napíšte cez náš formulár. Radi vám s výberom a zaradením do kurzov pomôžeme.