Ako si vybrať u nás ten správny kurz?

Pripravili sme pre vás malú pomôcku, ako si vybrať správny kurz pre vás a pre vaše dieťatko. Stačí, ak pôjdete smerom dolu a nájdete všetko, čo vám pre vášho drobca v jeho veku môžeme ponúknuť. Kliknutím na kurz sa o ňom dozviete viac…

Skôr ako sa stanete rodičom

Už viete, že čakáte dieťatko? Už vtedy u nás môžete začať navštevovať kurzy...

Predpôrodná príprava

Všetko dôležité, čo potrebujete vedieť skôr, kým príde dieťatko na svet. Viac informácií na poa.sk

Keď sa narodí bábätko

Kurz pre budúcich rodičov, ktorý vás naučí všetko potrebné na prvé dni a týždne života vášho bábätka.

Tehotenské a popôrodné cvičenie s fyzioterapeutkou

Skupinové kurzy pod vedením gynekologickej fyzioterapeutky

Dieťatko sa narodilo

Na kurzy sa môžete prihlásiť s dieťatkom od 3 mesiacov. 

Tu to všetko ešte len začne 🙂
Individuálne poradenstvo

Skôr, ako vás vieme zaradiť do skupinových kurzov, vieme vám ponúknuť indivduálne poradenstvo pre rodičov s bábätkami a deťmi, ktorí sa chcú dozvedieť viac o vývine ich dieťatka v celistvosti

Pri zaraďovaní do kurzov Baby Balance Mini je rozhodujúci pohybový prejav dieťaťa.

Bábätko sa dokáže samo/nedokáže pretočiť z chrbátika na bruško. Na brušku leží v prvom vzpriamení- na predlaktí. Nepohybuje sa v priestore.

3 mesiace
Detské masáže

Pravidelným, láskyplným dotykom podporujeme zdravý vývin dieťatka nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stránke. Vhodné pre deti od narodenia.

Baby Balance Mini1

V mikro skupinkách, pod vedením odborne školeného lektora Baby Balance, sa budete mať možnosť zrozumiteľnou a zážitkovou formou oboznámiť s postupnosťou vývinu vášho dieťatka, jej možnými úskaliami a potenciálom.

Bábätko sa pretáča, točí sa na bruchu okolo osi (pivotuje), plazí sa, kolienka podsúva pod bruško, ešte nelozí t.j. “neštvornožkuje”

5-6 mesiacov
Baby Balance Mini2

V skupinkách, pod vedením odborne školeného lektora Baby Balance, sa budete mať možnosť zrozumiteľnou a zážitkovou formou zoznámiť s postupnosťou vývinu vášho dieťatka, jej možnými úskaliami a potenciálom.

Ďalší míľnik je približne v deviatom mesiaci. Bábätko lozí, stavia sa s oporou, chodí popri opore.

9 mesiacov
Baby Balance Mini3

V podnetnom a veselom prostredí sa stretávajú rodičia a detičky pod vedením odborne školeného lektora Baby Balance. Vy rodičia, získate zrozumiteľnou a zážitkovou formou informácie o postupnosti vývinu vášho dieťatka, jej možnými úskaliami a potenciálom. A vaše detičky sa dostanú do bezprostredného kontaktu s rovesníkmi, ktorí bývajú pre ne zdrojom nenahraditeľnej stimulácie. Umožníte im prežiť s vami prvé skúsenosti so socializáciou v novej sociálnej skupine.

Máme prvé narodeniny

Dieťatko sa stavia s oporou, stavia sa bez opory, chodí popri opore, samostatná chôdza.

1 rok

Od 12 mesiacov zaraďujeme detičky do kurzov podľa veku. Pre jednu vekovú kategóriu môže byť v ponuke viacero rôznych kurzov, ktoré sa líšia svojou náplňou. Stačí si vybrať ten, ktorý sa vám najviac páči.

Baby Balance Mini/Explorer

V tejto skupinke sú zaradené detičky loziace, chodiace pri opore aj tie, ktoré si užívajú prvé samostatné krôčiky vo voľnom priestore. Všetky majú spoločné to, že prežívajú úžasný pohybový boom. Sú fascinované vlastnou schopnosťou realizovať neobmedzený pohyb v priestore. Radi im tento zážitok podporíme. Zároveň ich budeme viesť pomaličky prostredníctvom rôznych hier a vhodných pomôcok k rozvíjaniu ostatných oblastí vývinu. Toto všetko prebieha za aktívnej účasti rodiča, teda dochádza k prehlbovaniu vzťahov na základe pozitívnych zážitkov.

Od 12 do 14 mesiacov
Baby Balance Explorer 1

Primerané striedanie cvičení, hier a činností, ktoré vyhovuje charakteru detičiek v tomto období, kedy majú chuť skúmať a objavovať na vlastných nožičkách celý svet. Cieľom je postupná stabilizácia na individuálnej aj skupinovej báze, viditeľná vo výslednej spolupráci a integrácii v rámci skupiny. Stále je potrebná úzka spolupráca s rodičom, ktorá je pre dieťa veľmi motivujúca. Rodič je vzor.

Od 15 do 17 mesiacov
Baby Balance Explorer 2

Dieťatko v tomto veku dokáže v omnoho väčšej miere spolupracovať s rovesníkmi a lektorom v skupinke. Jeho sociálizácia sa stabilizovala. Povzbudzujeme ho k samostatnosti, mnohé činnosti už zvláda bez podpory rodiča, ktorý je mu ale stále na blízku v prípade potreby.

Od 18 do 25 mesiacov
Tanči, tanči!

Počas kurzu sa zabavíme a zatancujeme si na piesne rôznych žánrov – od pôvodných ľudových piesní, cez modernú hudbu až po súčasnú tvorbu pre deti. Popri tom si zaskáčeme, zacvičíme a zahráme sa rôzne pohybové hry. Deti budú taktiež zlepšovať svoje pohybové schopnosti na gymnastickej a prekážkovej dráhe.

Od 2 do 4 rokov
Baby Balance Junior

Hlavným cieľom projektu Baby Balance je príprava na vstup do materskej školy tak, aby adaptácia pri tomto významnom a samostatnom kroku do života čo najmenej “bolela”. To je hlavnou náplňou kategórie Junior synchrónne s vyššou pohybovou náročnosťou. Okrem cvičenia s vlastným telíčkom a množstvom pomôcok sa stretávame s prvým učením rôznych zaujímavých tém, vlastnou prezentáciou, pomocou iných kamarátov, samostatnou prácou, a pod.

Od 26 do 39 mesiacov
Zábavná Angličtina
Angličtina formou ESL sa zameriava na opakovanie, predvádzanie a vizualizáciu. Hravou formou s Luckou Common.
Od 18 mesiacov do 5 rokov
Planétka Mia
Pedagogický projekt zameraný na vzdelávanie detí zážitkom. Cieľom je príprava na vstup do materskej školy so zameraním na rozvoj myslenia, sústredenia, manuálnych zručností a sociálnych kompetencií.
Od 2,5 do 5 rokov
Pohyb hrou 3+

Pohyb hrou je kurz pre deti, ktorý sme postavili inak. Spolu s deťmi, ktoré sa stali čerstvými škôlkarmi, cvičia aj rodičia. Aby nemali po celom dni v škôlke pocit, že ich chcete niekam odložiť a mohli ste si užiť spoločné chvíle aktívne a v pohybe.

Od 3 do 4 rokov
Pohyb hrou 4+

Pohyb hrou 4+ je pohybový kurz pre detičky od 4 rokov. Cvičia už viac menej samostatne, len občas na niektoré aktivity prizveme aj rodičov. Aby ste sa mohli aj spolu zabaviť 🙂

Od 4 do 5 rokov
Celý rozvrh

Kompletný rozvrh pre aktuálny semester nájdete tu.

Stále ste si nevybrali? Zavolajte nám na 0908168954 alebo nám napíšte cez náš formulár. Radi vám s výberom a zaradením do kurzov pomôžeme.

Časté otázky a časté odpovede...